19 sierpnia 2021

Spośród jakich stylów w architekturze wnętrz można obecnie wybierać?

Wnętrze domu to twórcze, wewnętrzne „ja” człowieka. Odpowiednia aranżacja sprawi zatem, że to, co od dawna tkwiło w konkretnej osobie, nareszcie ujrzy światło dzienne. We własnym zaciszu domowym szuka się też ukojenia, relaksu, spokoju i ucieczki przed trudami dnia. Dlatego mieszkanie powinno być urządzone zgodnie z wewnętrznymi upodobaniami właściciela lub przyszłego mieszkańca. Współcześnie można wybierać spośród wielu stylów wnętrzarskich, dlatego łatwiej dopasować aranżację do własnych potrzeb. Sprawdź, jakie masz możliwości w tym zakresie.

Jakie są obecnie style w architekturze wnętrz?

Współczesne style w architekturze wnętrz to między innymi styl nowoczesny lub też inaczej modernistyczny. Jest to tak zwana biała architektura i skupia kilka szkół architektonicznych. Możesz też zdecydować się na styl skandynawski, w którym króluje biel. W tej sytuacji jej zasadniczym celem jest optyczne powiększanie wnętrza. Tradycjonalistom polecamy styl klasyczny, który ma ten ponadczasowy urok. Inne rozwiązanie to modern classic, czyli połączenie rozwiązań stosowanych w stylu nowoczesnym i klasycznym. Ciekawą opcją z pewnością będzie styl prowansalski niezwykle sentymentalny i ozdobny. W urządzaniu tego rodzaju wnętrza z pewnością pomocny będzie sklep florystyczny.

Jakie jeszcze style w architekturze można zobaczyć we współczesnych wnętrzach?

Świetnym pomostem między nowomodą i „starą szkołą” jest styl elektroniczny. Styl industrialny kojarzy się natomiast z luksusem i przestronnymi loftami. Wyraźną kontrę do secesji stanowi bez wątpienia styl art deco. Znajdziesz tutaj między innymi sporą dozę awangardy i dyskretny akcent starej epoki. Dużą popularnością cieszy się obecnie styl boho. Polega on na połączeniu niepasujących do siebie elementów, ale tylko pozornie, ponieważ na dłuższą metę okazuje się, że wszystko idealnie się łączy. Wyróżnia się on dużą ilością tkanin, kolorów oraz dekoracyjnych dodatków.

Nieszablonowe przedmioty, migoczące gdzieniegdzie srebro i złoto, z uśmiechem „spoglądające” kryształy to elementy, które wyznaczają styl glamur. Można także odnieść się do cech charakterystycznych różnych państw i zdecydować się na styl francuski, nowojorski lub angielski. Wszystkie kolory nieba i ziemi znajdziesz w mieszkaniach urządzonych zgodnie z duchem stylu śródziemnomorskiego. Rozwiązaniem typowym dla posiadłości angielskich skolonizowanych w Ameryce, Afryce i Azji jest styl kolonialny. Synonimem spokoju i ciekawych dodatków jest styl orientalny. Miłośnicy natury i zdrowego stylu życia odnajdą się w stylu eko. Umiłowanie akcentów minionych epok to styl vintage, a także rustykalny. Ostatni jest określany także jako wiejski. Jest przytulny i hołdujący umiłowanie natury.

Niezależnie od tego, jaki styl w architekturze wybierzesz, najważniejsze jest to, aby w danym wnętrzu czuć się dobrze! Pamiętaj też o tym, że to najlepszy sposób na wyrażenie siebie!

Artykuł przygotowany przy współpracy z K-Bro.pl – wiele rodzajów rolet