24 września 2022

Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie?

ile kosztuje przeprowadzka w warszawie

Przeprowadzka na terenie, do lub z Warszawy nie jest łatwym zadaniem. Tymczasem na takie rozwiązanie często decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Najczęściej przyczyną przeprowadzki jest chęć oszczędzenia na czynszu czy też chęć ucieczki przed zgiełkiem miasta. Niezależnie od powodu, wiele osób decyduje się powierzyć pakowanie i przewóz swojego dobytku zewnętrznej firmie. Wtedy zaś pojawia się pytanie: ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie?

Jaki jest koszt przeprowadzki w Warszawie?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie “ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie?”. Wiele zależy bowiem od warunków konkretnego zlecenia. Na koszty usługi wpływają różne uzasadnione czynniki, w tym:

  • odległość obu lokalizacji (odległość między obecną, a przyszłą lokalizacją),
  • ilość przedmiotów przeznaczonych do transportu,
  • rodzaj przedmiotów do transportu,
  • ilość pracowników, których trzeba zaangażować w przeprowadzkę,
  • dostępność wind w budynkach,
  • odległość od miejsca parkingowego do nieruchomości,
  • ilość i wielkość pojazdu/pojazdów, które zostaną wykorzystane podczas przeprowadzki.

Łatwo stwierdzić, że wyższy będzie koszt przeprowadzki całego domu niż pojedynczego lokalu. Wyższa cena będzie wynikała także z niedogodności, takich jak położenie mieszkania na wyższej kondygnacji w budynku bez windy. Na koszt wpłynie także czas przeznaczony na przeprowadzkę. Jeśli klient chce, aby mieszkanie zostało spakowane w jeden dzień, firma będzie zmuszona zaangażować do pracy większą liczbę pracowników. Wreszcie również od rodzaju przewożonych przedmiotów zależeć będzie nakład pracy i koszt usługi – łatwiej jest zapakować do przewozu na przykład ubrania, znacznie trudniej szkło lub ceramikę, a także meble, które wcześniej należy rozkręcić. 

Co jeszcze wpływa na cenę przeprowadzki w Warszawie?

Istotnym wyznacznikiem ceny przeprowadzki w Warszawie jest też rodzaj wybranej usługi, czyli zakres pracy firmy przeprowadzkowej. Usługa związana z przeprowadzkami może być bowiem bardziej lub mniej kompleksowa. Jeśli klient chce oszczędzić, może samodzielnie rozmontować meble, zabezpieczyć swój dobytek i spakować go do kartonów. Wtedy firma zajmuje się jedynie zniesieniem pudełek, przewiezieniem ich pod wskazany adres i ponownym wypakowaniem z pojazdu. Droższy wariant to usługa kompleksowa, czyli taka, która obejmuje profesjonalne zabezpieczenie dobytku, spakowanie go, transport, a nawet ponowne wypakowanie i poskładanie mebli w nowym miejscu. Klient ma więc duży wpływ na to, ile zapłaci za usługę.